Zajęcia dodatkowe

Zajęcia dodatkowe w przedszkolu są przede wszystkim szansą na rozwijanie zainteresowań dziecka. To doskonała okazja, żeby wspierać kilkulatka w poszukiwaniu talentów, które w nim drzemią i wzmacniać w nim wiarę we własne możliwości. Zajęcia pomagają też rozwijać w dzieciach kreatywność i elastyczność.

Oferta zajęć dodatkowych:

gimnastyka profilaktyczna (korekcyjna) - profilaktyka wad postawy, rozwijanie sprawności fizycznej. Ćwiczenia korygujące skrzywienia kręgosłupa, koślawość kolan, płaskostopie, wady postawy.

język angielski - nauka języka angielskiego w zakresie podstaw dla początkujących dzieci. Zajęcia w formie gier i zabaw językowych.

zabawy z piłką - zajęcia rozwijające sprawność psychomotoryczną, która odgrywa bardzo istotną rolę w ogólnym rozwoju dziecka.  Pobudzające również  procesy rozwojowe dzieci, a także rozwijające sprawność ruchową poprzez gry i zabawy. Dzięki nim przedszkolaki także nabywają ogólną sprawność i zwinność.

zajęcia umuzykalniające (rytmika) - nauka piosenek, ćwiczenia słuchowe, ruchowe, zabawy przy muzyce, gra na instrumentach perkusyjnych, słuchanie muzyki poważnej, nauka tańców.

gimnastyka buzi i języka – podczas tych zajęć wykorzystywanych jest wiele różnych zabawek i drobnych przedmiotów ( typu: piórka, waty, słomki itp.) dla uatrakcyjnienia ćwiczeń.  Prowadzone są one w formie zabawowej, np. opowiadając o kotku, naśladujemy zachowanie zwierzątka, które wstało, ziewa, pije mleczko, oblizuje się itd.

zajęcia plastyczne - celem wychowania plastycznego w przedszkolu jest zapoczątkowanie wszechstronnego i harmonijnego rozwoju możliwości twórczych dziecka oraz przygotowanie do twórczego działania poprzez dobranie jak najbardziej różnorodnych technik i pomocy.

tańce - zajęcia kształtujące poczucie rytmu, słuchu muzycznego, rozwijające wyobraźnię przestrzenno- ruchową i koordynację. Celem tych zajęć jest nauka tańca współczesnego do muzyki rozrywkowej i dyskotekowej ( tańce narodowe, regionalne), własnych układów choreograficznych, improwizacji ruchowej do usłyszanej muzyki.